TUR PROGRAMLARIMIZ
Yunanistan-Makedonya
TARİH

Gezi tarihi ve ücret bilgileri güncellendikten sonra yayınlanacaktır

GİDİLECEK YERLER
Kavala-Üsküp-Kalkandelen-Ohrid-Struga-Resne-Manastır-Selanik
 
      
 
FİYAT SEÇENEKLERİ

 

DÖVİZ -TL ÇEVRİMİNDE  HALKBANK SATIŞ KURU ESAS ALINIR

 YUNANISTAN-MAKEDONYA GEZİ ÜCRETİ :   Euro NAKİT 

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM  EURO

TAKSİT

ODA DURUMU

FİYAT

TAKSİT SAYISI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM TUTAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı

  EURO 

 EURO 

 EURO 

Tek Kişilik Oda I

  EURO 

 6

  EURO 

 EURO 

Odada 3. Kişi

 EURO 

6

 EURO 

 EURO 

02 – 11 Yaş Çocuk

 EURO

 EURO 

 EURO

 

 

 

Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

KREDİ KARTLARINA 12 TAKSİT İMKANI(VADE FARKLI) 

TÜM KREDİ KARTLARINA TEK ÇEKİM YAPILIR.


           
TUR PROGRAMLARI

1. gün : Akşam saat 19.30’da Ruba Turizm önünden hareket. Güzergah üzerindeki molalarla sabaha doğru İpsala Sınır Kapısı’na varış.

2. gün : Ankara-Tekirdağ-İpsala-Dedeağaç-Gümülcine-İşkece-Kavala
Tekirdağ-Malkara üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na varış. Kipi (Yunan) Sınır Kapısı’nda Gümrük ve Pasaport işlemleri sonrası Evros Bölgesi’nden Yunanistan’a giriş. Dedeağaç-Gümülcine üzerinden İşkece’ye varış. Vereceğimiz kahvaltı molası ve kısa serbest zaman ardından Kavala’ya hareket. Otele yerleşme. Su Kemerleri, Liman, Kavala  Kalesi, 19. yy neoklasik yapılar, Belediye ve Fransız Konsolosluk Binası, Eski ve Yeni Şehir, Deniz Feneri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli’ni görebileceğimiz şehir turu. İmarethane, Karaali, 28 Ekim Meydanları gezisi sonrası serbest zaman. Akşam yemeği molası. Yemek sonrası otele dönüş. Konaklamamız Kavala’daki otelimizde.

3. gün : Kavala-Üsküp 
Sabah kahvaltı sonrası Makedonya’ya hareket. Gevgelija-Gradec-Negotino-Gradsko-Veles üzerinden Üsküp’e varış. Öğle yemeği molası. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi Mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, 17. yy.'dan kalma St. Spas Kilisesi’nin gezilmesi. Başçarşı’da alışveriş için serbest zaman. Rahibe Teresa Anıtı’nın bulunduğu tepeye çıkarak anıtın görülmesi ve Üsküp’ün panoramik görülmesi. Şehir merkezine dönüş. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

4. gün : Üsküp-Kalkandelen-Ohrid-Struga
Kahvaltı sonrası Ohrid’e hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Kalkandelen’de Alaca Cami ve Sersem Ali Baba Dergahı’nın ziyareti. Gostivar-Kiçevo üzerinden Ohrid’e varış. Ohrid turumuzda; Unesco tarafından dünya mirasına dahil edilerek koruma altına alınan Ohrid Antik Şehri, Ohrid Gölü, Basilica, Ohrid Kalesi’nin görülmesi. Öğle yemeği molası. Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi, Osmanlı evleri, St. Naum Manastırı ve Kilisesi, Kiril alfabesini yazan Kiril Kardeşler Heykelleri ve  camilerin görülmesi. Dünyaca meşhur Ohri İncisi satış mağazaları gezisi ve alışverişi imkanı. Struga’ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

5. gün : Struga-Resne-Manastır-Selanik
Sabah kahvaltı sonrası Manastır’a (Bitola) hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Resne’de, İttihat ve Terakki’nin önde gelen isimlerinden Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi, Kültür Sarayı ve Resne Şehri panoramik görülerek Manastır’a varış. Mabnastır turumuza Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi, Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten, Yeni Mehmet Efendi Camii, İshak Çelebi Camii, Manastır Çarşısı ve Elveda Rumeli dizisinin bazı çekim mekanları gezisi. Öğle yemeği. Yenmek sonrası Selanik’e hareket. Florina-Edessa-Vardar Ovası-Giannitsa üzerinden Selanik’e varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği için canlı müzikli Yunan Tavernası’na gidiş. Yemek ve eğlence sonrası otele dönüş ve geceleme.

6. gün : Selanik-Kavala-İşkece-Gümülcine-Dedeağaç-Tekirdağ-Ankara
Kahvaltı ardından otelden ayrılış. Liman, Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Heykeli, Egnetia Bulvarı, Tsimski Bulvarı, Rotando, Döner Kule, Osmanlı Bey Hamamları, Fuar Alanı panoromik olarak görüldükten sonra Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali’ni ve sonrasında Ulu Önderimiz’in doğduğu, çocukluk ve gençlik günlerinin bir kısmını geçirdiği, tarihi evin (Atatürk Evi) gezilmesi. Bizans Kalesi’ni ziyaretle şehrin panoramik izlenmesi. Selanik’ten ayrılış. Yolumuz üzerinde bulunan Gümülcine ve Dedeağaç’ta kısa serbest zamanlar sonrası Gümülcine Merkez Meydanı’nda serbest zaman. Belirtilen saatte dönüş için hareket, sınıra varış. Gerekli gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra sınırdan hareket. Tekirdağ-İstanbul üzerinden, yolumuz üzerinde gerekli molalar verilerek, sabah saatlerinde (01.11.2009 sabahı) Ankara’ya varış. Bir başka gezimizde buluşmak ümidimizle ayrılış.

NOT

KALINAN OTELLER

1 nci gece : KAVALA  (1) gece Merkez   HOTEL OCEANIS

2 nci gece : ÜSKÜP     (1) gece Merkez   HOTEL CONTINENTAL

3 ncü gece: STRUGA  (1) gece   Merkez   HOTEL DRİM

4 ncü gece: SELANİK  (1) gece   Merkez   HOTEL PHILIPPION

Not: Yeşil pasaportlu misafirlerimizin, emekli ise emekli kimliklerini, çalışan ise kurumunun antedli kağıdına izin yazısını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
  • Ankara’dan lüks otobüs ile ulaşım ve çevre gezileri
  • Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası
  • 4 gece konaklama (1. gece Kavala’da, 2. gece Üsküp’te, 3. gece Struga’da, 4. gece Selanik’te)
  • 5 kahvaltı, 4 akşam yemeği
  • Profesyonel rehberlik ve refakat
  • Programda belirtilen geziler
  • Servis ve vergiler
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

·         Yunanistan vize harcı takip bedeli: 120 EU

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

·         Öğle yemekleri

·         Yemeklerde alınan içecekler

·         Selanik’te taverna farkı 20 EU

·         65 yaş üzeri konuklarımız için seyahat ve sağlık sigortası

·         Hükümet tarafından ilave konabilecek vergi ve harçlar

·         Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri

·         Kişisel harcamalar Ziyaretçi Sayısı: 221535