TUR PROGRAMLARIMIZ
Gap Turu 5 Gece 6 Gündüz
TARİH

Gezi tarihi ve ücret bilgileri güncellendikten sonra yayınlanacaktır

 

GİDİLECEK YERLER

İLKÇAĞIN VE ORTAÇAĞIN ALTIN TOPRAKLARI

 

 GAZİANTEP-ZEUGMA-KELAYNAKLAR-RUMKALE-URFA PEYGAMBERLER ŞEHRİ-BALIKLIGÖL-HARRAN-ATATÜRK BARAJI-NEMRUT-DİYARBAKIR SURLARI-MALABADİ KÖPRÜSÜ-HASANKEYF-DEYR-UL ZAFERAN MANASTIRI 

 
      
 
FİYAT SEÇENEKLERİ

 

GAP GEZİ ÜCRETİ :  TL ( Nakit )

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM   TL

TAKSİT

ODA DURUMU

FİYAT

TAKSİT SAYISI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM TUTAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı

  TL 

 TL 

 TL 

Tek Kişilik Oda I

 TL 

 6

 TL 

 TL 

Odada 3. Kişi

 TL 

6

 TL 

 TL 

07 – 12 Yaş Çocuk

 TL 

 TL 

  TL

00 – 06 Yaş Çocuk

 TL 

KOLTUK  

ALINIRSA NAKİT

 TL 

Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

KREDİ KARTLARINA 12 TAKSİT İMKANI(VADE FARKLI) 

TÜM KREDİ KARTLARINA TEK ÇEKİM YAPILIR.

NOT:Halkbank-Vakıfbank-Hsbc Bankası kredi kartlarına taksitlendirme yapılmaktadır.
           
TUR PROGRAMLARI

 

İLKÇAĞIN VE ORTAÇAĞIN ALTIN TOPRAKLARINI GÜNEYDOĞUYU EN İYİ BİLEN REHBERLE VE RUBA TURİZM GÜVENCESİYLE GEZMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN.

 

GAP TUR PROGRAMI ( 5 GECE – 6 GÜN)
 
1. GÜN:Cumartesi: Akşam saat 22.00’de Ankara RUBA TURİZM önünden hareket.

2. GÜN:Pazar: Aksaray ve Pozantı’da ihtiyaç molaları ardından, Osmaniye - Bahçe yakınlarında sabah kahvaltısı molası veriyoruz, GÜNEYDOĞUNUN PARİS’İ GAZİANTEP’ e varış; otelimize yerleşme ve dinlenme. 12:30 gibi otelden çıkış ve Gaziantep şehir merkezinde öğle yemeği. Sırasıyla Gaziantep Arkeoloji - Zeugma Mozaik Müzesi, Hasan Süzer Etnoğrafya Müzelerinin gezilmesi. Kale çevresi ile Sedefçiler Çarşısının gezilmesi sonrası Tahmis Kahvesinde yerel melengiç kahvesi ve kekik çaylarının içilmesinin ardından Gaziantep’teki otelimizde akşam yemeği ve geceleme.
3. GÜN:Pazartesi: Kahvaltı sonrası Birecik' e hareket, Birecik'te Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı üreme istasyonunun gezilmesi ardından Halfeti'ye geçilmesi, Halfeti’de  Birecik Baraj Gölü tekne turu ile Rumkale'nin görülmesi. Öğle yemeği  PEYGAMBERLER ŞEHRİ ŞANLIURFA'da. Balıklı Göl ( Halil-ür Rahman Gölü ) ve Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu Dergah ( Nakşın ) Mağarasının görülmesi, Sonrasında iki yıl önce bir temel kazısı sırasında tesadüfen bulunan Haleplibahçe mozaiklerinin görülmesi ve ardından Urfa Kalesine çıkılarak Mancınıkların görülmesi. Son olarak tarihi çarşıların olduğu bölgeye inilerek; Kazzaz Çarşısı ( Bedesten ), Gümrük Han, İsotçu Pazarı ile diğer tarihi çarşıların gezilmesi ve alışveriş. Akşam yemeği otelimizde; ayrıca otelimizde arzu edenlere ekstra geleneksel Urfa Sıra Gecesi.
4. GÜN:Salı: Kahvaltı ardından Kümbet evleriyle ve dünyanın en eski üniversitesine sahip oluşuyla bilinen Harran' a gidiş,Harran Üniversitesi Harabeleri ve gözlem-rasat kulesinin görülmesi, ardından örnek Harran evlerinin gezilmesi; dönüş Şanlıurfa üzerinden Bozova-Adıyaman yol güzergahı, Bozova ilçe sınırları içerisinde Atatürk Barajının gezilip görülmesinin ardından Kahta yakınlarında Atatürk Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği. Özel olarak kiraladığımız minibüslerle UNESCO’NUN DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’ne almış olduğu NEMRUT DAĞI TARİHİ MİLLİ PARKI içerisindeki Kommagene Krallığına ait heykel ve kalıntıların gezilmesi: Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ( Septimus Severus Köprüsü ) görüldükten sonra Nemrut doruğuna çıkılması; I. Antiokhos Tümülüsü, Doğu ve Batı Teraslarındaki heykeller görüldükten sonra Nemrut'ta Efsanevi “GÜN BATIMI’’nın izlenmesi. Akşam yemeği ve konaklama Kahta’daki otelimizde.
5. GÜN:Çarşamba: Kahvaltı sonrası Diyarbakır'a hareket, Feribotla Atatürk Baraj Gölü üzerinden Siverek – Diyarbakır’a geçiş; Diyarbakır'da öğle yemeği, ardından Ulucami, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Hasan Paşa Hanı, Deliller Hanı ( Kervansaray ), Şeyh Mutahhar Camii ( Dört Ayaklı Minare ), Meryem Kilisesi ve  sonrasında Dünyada ayakta kalabilmiş en eski; uzunluk olarak da Çin Seddi’nden sonra gelen Tarihi AMİDA – DİYAR-I BEKR SURLARININ gezilmesi; alışveriş için Sipahi Çarşısı ve Japon Pazarının gezilmesi, akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.
6. GÜN:Perşembe: Otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Dicle üzerinde kurulu tarihi On Gözlü Köprünün görülmesi ve ardından Diyarbakır – Batman İl Sınırındaki Malabadi Köprüsünün görülmesi ve Batman üzerinden Hasankeyf’e varılması. Burada Zeynel Bey Türbesi, Hasankeyf Dicle Köprüsü kalıntıları, El Rızk Camii ve Kale gezisinin yapılması; öğle yemeği UNESCO’NUN DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’ne almış olduğu, dinlerin buluştuğu TAŞA DOKUNMUŞ ŞİİR MARDİN’de;  yemek sonrasında Deyr-ul Zaferan ( Mor Hananyo ) Manastırının gezilmesi, ardından Mardin Müzesinin gezilmesi, Mardin mimarisinin sembol yapılarından Postane binasının gezilmesi, Ulucami ve Kasımiye Medresesinin görülmesi; otelimizde akşam yemeği alındıktan sonra, arzu eden misafirlerimiz için ekstra Mardin Gecesi eğlencesi.
7. GÜN:Cuma:  Kahvaltı sonrası Mardin Çarşısının tarihi dokusunun gözlenmesi ve hediyelik alışverişi; Ankara’ya hareket. Yolculuk esnasında Malatya yakınlarında öğle yemeği, Kırşehir- Mucur civarında akşam yemeği molaları. Ankara’ya varış ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

NOT

KONAKLAMA YAPILACAK OTELLERİMİZ

 

Gaziantep – Büyük Veliç 4*            www.velicotelleri.com
Urfa – Manici Otel 4*                       www.maniciurfa.com
Kahta – Taşsaray Otel 3*                www.hoteltassaray.com
Diyarbakır Prestige Otel 4*             www.diyarbakirprestigehotel.com

Mardin – Yay Grand Otel 4*            www.yaygrand.com

 

BU GEZİMİZ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER: Kazak-hırka, anorak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır - çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, güneş gözlüğü ve ( varsa ) sürekli kullandığınız ilaçlarınız.

 

GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

ÜCRETE  DAHİL HİZMETLERİMİZ

 

* Lüks araçlar ile yolculuk
* 4* 3* otellerde 5 Gece YARIM PANSİYON konaklama
* 5 Kahvaltı - 5 akşam yemeği
* Programda belirtilen Rumkale Tekne Turu, Feribotla geçişler
* Nemrut Dağı’na minibüs ile transferler
* Profesyonel Rehberlik hizmeti ve RUBA Turizm refakati
* Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 

* Öğle yemekleri, içecekler, minibar kullanımı 
* Sıra Geceleri

* Müze-ören yeri giriş ücretleri (Müze Kartı olanlar ile 65 yaş üstü ve 17 yaş altındaki kişiler için T.C Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler ücretsizdir, müzekartlar bir yıl geçerli olup tüm müzelerden edinilebilmektedir)

* Tüm ekstra ve şahsi harcamalar-bahşişler

* İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği

  Ziyaretçi Sayısı: 221535