TUR PROGRAMLARIMIZ
Alternatif Karadeniz Yayla Turu
TARİH

Gezi tarihi ve ücret bilgileri güncellendikten sonra yayınlanacaktır

GİDİLECEK YERLER

TRABZON,ATATÜRK KÖŞKÜ,AYASOFYA MÜZESİ,GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI,KAYABAŞI YAYLASI,ALTINDERE MİLLİ PARKI VE KALYONLARI,SÜMELA MANASTIRI,SÜRMENE BİÇAK VE ÇAKI ALIŞ VERİŞİ,MEMİŞOĞLU KONAĞI,TERSANE,ÇAMBURNU,UZUNGÖL,TARİHİ KİREMİTLİ KÖPRÜ,ÇAY FABRİKASI,RİZE,RİZE BOTANIK BAHÇESİ,FIRTINA VADİSİ,TARİHİ KEMER KÖPRÜ,ÇAMLIHEMŞİN,TAR DERESİ,GÖKSU ŞELALESİ,AYDER YAYLASI,AYDER KAPLICALARI,ARTVİN-BORÇKA,KARAGÖL, SARP SINIR KAPISI 

 
      
 
FİYAT SEÇENEKLERİ
15 Mayıs' a kadar Erken Kayıtlarda ... İNDİRİM uygulanmaktadır.

GEZİ ÜCRETİ : TL

NAKİT VEYA

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM

TAKSİT

ODA DURUMU

FİYAT

TAKSİT SAYISI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM TUTAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı

TL

4

 TL

 TL

Tek Kişilik Oda

 TL

4

 TL

 TL

Odada 3. Kişi

TL

4

 TL

TL

07 – 12 Yaş Çocuk

TL

4

 TL

 TL

00 – 06 Yaş Çocuk

ÜCRETSİZ

   TL

-----

-----

-----

Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

KREDİ KARTLARINA 12TAKSİT İMKANI

TÜM KREDİ KARTLARINA TEK ÇEKİM YAPILIR.

           
TUR PROGRAMLARI

1.Gün: Sabah saatlerinde Trabzon havalimanında grupları buluşturuyoruz.  Araçlarla Trabzon’a hareket. Trabzon gezisinde önce Atatürk Köşkü , Ayaysofya müzesi ve ardından Gümüşçüler çarşısını geziyoruz. Öğle yemeği için Akçaabat köftesini tüm dünyaya duyuran Nihat Usta’ya konuk oluyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası 1850 mt. Yükseklikteki Kayabaşı Yaylasına  çıkıyor ve eşine az rastlanır güzellikte olan doğa harikası yaylada kısa bir gezintinin ardından yöresel yemekler ve müzikler eşliğinde konaklayacağımız Kayabaşı Yaylakent’e geliyoruz.       ( AKÇAABAT)

2.Gün. Sabah kahvaltısının ardından tüm yaylaları hem araçla hemde yürüyerek geziyoruz. Bulutların üzerinde   olacağımız   yaylalarda bulutların   yaylalarla   nasıl  kucaklaştığını  gördükten sonra   akşam yemeğimizi alacağımız, ve konaklayacağımız otelimize geliyoruz .       (AKÇAABAT)

3. Gün: Sabah kahvaltısının ardından Maçka’ya hareket ediyoruz. Altındere milli parkı ve kalyonların görülmesinin ardından öğle yemeğimizi aynı bölgede alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında 1.500 mt yükseklikte olan Sümela manastırına patika yoldan yürüyerek çıkıyoruz (yürümek istemeyenler araçlarla ücret ödeyerek çıkabilirler). Manastırın Tarihini özelliklerini rehberimizden dinledikten sonra isteyen misafirlerimiz  o anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekebilirler. Fotoğraf çekmek istemeyenlerde doğaya ve tarihe kendilerini bırakıyorlar. Daha  sonra Altındere vadisinden ayrılıp akşam yemeğini alacağımız ve konaklayacağımız otelimize gitmek için Maçkaya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Maçka’da ( MAÇKA)

4. Gün : Sabah kahvaltısının ardından Sürmene’de bıçak ve çakı alışverişi yapıyoruz. Yol üzerinde bulunan Memişoğlu Konağı’nı da gördükten sonra Yeniayda Karadenizin ilk tersanesi ne gidiyor, tarihi ve genel özellikleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Daha sonra Çamburnu geçilerek Of, Çaykara üzerinden Uzungöle hareket ediyoruz. Uzungöle giderken yol üzerinde Tarihi Kiremitli Köprü ile yeşil çayın sofralarımıza gelene kadar geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir çay fabrikasına gidiyoruz. Çayın tanımı, tadımı ve kısa bir alışverişin ardından uzungöle varış ve öğle yemeği. Öğle yemeğinin ardından göl etrafında gezi, fotoğraf çekimi ve konaklayacağımız otelimize varış, akşam yemeği yöresel yemekler ve müzikler eşliğinde otelimizde                         ( UZUNGÖL)

5. Gün: Sabah Kahvaltısının ardından Uzungöl’den ayrılarak Ayder yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Rize Botanik Bahçesini geziyoruz. İsteyenler için ünlü Rize bezi alışverişi ardından dünyaca ünlü Fırtına Vadisine gidiyoruz. Fırtına deresi üzerinde 17.-18. YY’dan kalma tarihi kemer köprüleri görüyor ve resimliyoruz. Aynı vadide yöresel öğle yemeğinin ardından Çamlıhemşine varıyoruz. Serbest zaman ve Zilkale gezisinin ardından hava şartlarının uygun olması durumunda Tar deresi üzerinde bulunan Göksu Şelalesini geziyoruz. Daha sonra Ayder’e varış. Doğa yürüyüşü Gelin Tülü ve diğer şelalelerin görülmesinin ardından yöresel kıyafet ve bal alışverişi, isteyenler içinde kaplıca girişi sağlamak için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği, yöresel müzikler ve yemekler eşliğinde otelimizde      ( OTEL – AYDER)

6. Gün : Sabah kahvaltısının ardından Artvin Karagöl’e hareket ediyoruz. Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa, ve Kemalpaşa’yı geçerek Gürcistan sınırında bulunan Sarp Sınır Kapısına varıyouz. Çevre gezisi ve  fotoğraf çekimi sırasında / 7km uzaklıktaki Batum şehrinide görebilirsiniz. Daha sonra Borçka’ya ordan da Karagöl’e gidiş (Borçka, Karagöl arası 25 Km aminibüslerle transfer). Göl etrafında kumanya olarak alacağımız öğle yemeğinin ardından fotoğraf çekimi, çevre gezisi ve Artvin’e dönüş. Konaklama yöresel yemekler müzikler eşliğinde Artvin’de                     ( OTEL ***- ARTVİN)

7. Gün : Trabzon’a hareket. Öğle yemeği köftesiyle ünlü Nihat Usta'da alındıktan sonra serbest zaman ardından Trabzon havalimanına giderek sizleri uğurluyor, bir başka Ruba Turizm turunda görüşmek üzere diyoruz.

NOT
BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:
Spor ayakkabı, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hırka ya da kazak, bol miktarda çorap, koruyucu güneş kremi, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler...
GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER
Paket Tur Sözleşmesi

a) Turlarımızda yeterli çoğunluk sağlanamaz veya iptal olur ise 3 gün önceden haber verilir.
 
b) Turlarımız tura katılan kişi sayısına göre 10 – 15 kişiye Lüks Minibüs ile 15 – 29 kişiye Lüks Midibüs ile, 29 kişinin üstüne ise 46 kişilik Lüks otobüslerle yapılacaktır.
 
c) Araç planlarında cam kenarı sağ , sol garantisi verilmez sadece koltuk garantisi verilir.
 
d) Araç marka ve modeli belirtilmez acenta gerektiği takdirde araç değişikliği yapabilir.
 
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
• 6 gece konaklama ( 2 gece Kayabaşı Yaylakent,1 gece İnan kardeşler Otel,1 gece Nehirim Otel , 1 gece Maçkam Otel*** ,  1 gece Koru Otel *** )
• Açık büfe sabah kahvaltıları (7), öğle yemekleri (7), akşam yemekleri (6)
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Rehberlik hizmetleri
• Seyahat sigortası
• Ruba Turizm refakati ve ikramları...
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
• Yemeklerde alınacak su haricindeki içecekler,
• Özel harcamalar,
• Kaplıca giriş ücretleri,
• Sümela Manastırı'na yürüyerek çıkılacağından çıkmak istemeyenler ücretli olarak vasıtalardan yararlanabilir.
• Tarifeli Seferler ile Ankara – Trabzon – Ankara  ile ulaşım,
 ücrete dahil değildir.


 Ziyaretçi Sayısı: 219542