TUR PROGRAMLARIMIZ
Doğu Karadeniz Yayla Ve Kültür Turu
TARİH

Gezi tarihi ve ücret bilgileri güncellendikten sonra yayınlanacaktır

GİDİLECEK YERLER
AMASYA,HAZERANLAR KONAĞI,AMASYA MÜZESİ,
KRAL KAYA MEZARLARI(PANAROMİK),2.BEYAZİT
KÜLLİYESİ,FERHAT VE ŞİRİN SU KEMERLERİ,
ŞEBİNKARAHİSAR,GÜMÜŞHANE,KELKİT,TORUL,
KARACA MAĞARALARI,ZİGANA TUNELİ,
HAMSİKÖY,ALTINDERE MİLLİ PARKI,SUMELA
MANASTIRI,UZUNGÖL,KİREMİTLİ KÖPRÜ,
ÇAY FABRİKASI,ARTVİN,BORÇKA,KARAGÖL,SARP
SINIR KAPISI,GÜRCİSTAN SINIRI,FIRTINA
VADİSİ,TARİHİ KEMER KÖPRÜ,ÇAMLIHEMŞİN,
ZİLKALE,KALEGON MEVKİ,GELİNTÜLÜ ŞELALESİ,
TAR DERESİ,GÖKSU ŞELALESİ,TRABZON,ATATÜRK
KÖŞKÜ,GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI,GİRESUN,TOPAL
OSMAN ANITI,ORDU,BOZTEPE,SAMSUN,BANDIRMA
VAPURU,ATATÜRK EVİ.
 
      
 
FİYAT SEÇENEKLERİ

15 Mayıs'a kadar erken kayıtlarda 00 YTL indirim uygulanmaktadır.

GEZİ ÜCRETİ :   TL

NAKİT VEYA

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM

TAKSİT

ODA DURUMU

FİYAT

TAKSİT SAYISI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM TUTAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 TL 

TL 

TL 

Tek Kişilik Oda

 TL 

 TL 

 TL 

Odada 3. Kişi

 TL

TL 

 TL 

07 – 12 Yaş Çocuk

 TL 

 TL 

 TL 

00 – 06 Yaş Çocuk

ÜCRETSİZ  

KOLTUK  

ALINIRSA 

 TL 

Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

KREDİ KARTLARINA TAKSİT YAPILMAKTADIR.

TÜM KREDİ KARTLARINA TEK ÇEKİM YAPILIR.

           
TUR PROGRAMLARI

1. Gün. Sabah 07:00’de Atatürk Bulvarı Ruba Turizm önünden hereket. Sungurlu Ulusoy Dağ tesilerinde kısa bir mola ve Amasya’ya varış. Öğle yemeği sonrası Yalı Boyu Evleri, Hazeranlar Konağı, Amasya Müzesi, İlhanlılar zamanından kalma mumyalar Kral Kaya mezarları(panaromik)  görüldükten sonra II. Bayezid Külliyesi,şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile şirin su kemerlerinin görülmesi ve şebinkarahisar’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama şebinkarahisarda ( ŞEBİNKARAHİSAR)

2. Gün: Sabah kahvaltısının ardından Gümüşhane’ye hareket. Kelkit’i geçerek Torul’u ve Karaca Mağaralarını geziyoruz. Gümüşhane de yöreye has olarak pestil ve köme almak için alışveriş imkanı veriyoruz. Daha sonra Maçka’ya hareket yol güzergahında muhteşem  doğa olayını (Karadeniz iklimi ve Tünel sonu Bitki ayrışımı) ve Zigana Tünelini görüyor ve bu inaılmaz olayları fotoğraflıyoruz. Daha sonra sütlacı ile meşhur Hamsiköy’ü görüyor ve daha sonra Akşam yemeğimizi yiyeceğimiz ve konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. ( MAÇKA)

3. Gün: Sabah Kahvaltısından sonra Altındere milli parkı alanı içinde bulunan ve tarihi değeri çok yüksek olan Sümela Manastırı’na çıkacağız. Manastıra 1500 mt boyunca  patika yoldan gidilecektir (yürüyerek çıkmak istemeyenler ücret karşılığı minibüslerle çıkabilirler). Sümela Manastırı sonrasında  Of – Çaykara yolu üzerinden Uzungöl’e hareket  Yol üzerinde bulunan  Kiremitli Köprünün gezilmesi, çayın fabrikada işlenişini görüp Uzungöle varıyoruz Öğle yemeğini göl kenarında aldıktan sonra Göl etrafında küçük bir gezinti yapıyor , resim çekiyor ve Çayeli,Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi , Hopa ve Borçka üzerinden Artvin’e varış Akşam yemeği ve Konaklama yöresel yemekler ve müzikler eşliğinde otelimizde. (  ARTVİN)

4. Gün: Sabah Kahvaltısının ardından Karagöl’e hareket Göl ertrafında gezi resim çekme imkanı kısa bir dinlenme ve Sarp Sınır Kapısı'na hareket Sarp Sınır Kapısına varış. (Gürcistan Sınırı) seyir ve görüntüsünü aldıktan sonra Ayder’e hareket. Yol üzerinde insanı büyüleyen o eşsiz doğası ile ünlü Fırtına Vadisine gireceğiz. Tarihi Kemer köprülerin görülmesi ve dere kenarında öğle yemeği  ardından Çamlıhemşin’den Transferle Zilkale’ye çıkış Kalenin gezilmesi doğasının görülmesi ve görüntülenmesinin ardından Ayder yaylasına varış. Kalegon mevkii , Gelin Tülü şelalesinin görülmesi ve Ayder’de yürüyüş. Yöresel kıyafetler ve bal alışverişini yapma imkanı , isteyenlere kaplıcaya girme imkanı, akşam yemeği ve Konaklama için otelimize gidiyoruz. ( AYDER)

5. Gün : Sabah kahvaltısının ardından Tar deresine hareket Tar deresi Göksu şelelesine 1.5 saat doğa yürüyüşü (çıkamayanlar araçta bekleyecektir). Doğa yürüyüşü sonrası Trabzon’a hareket Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi ve Gümüşçüler çarşısının görülmesinin ardından Akçaabat köftesini tüm dünyaya duyuran Nihat Usta’nın yerine giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında zamana bağlı olarak Giresun’a hareket Topal Osman Anıtı’nın görülmesi, akşam yemeği ve konaklama için otelimize varış. Konaklama ve akşam yemeği Yöresel yemekler müzikler eşliğinde otelimizde.
( GİRESUN)

6. Gün: Sabah kahvaltısının ardından Ordu ya gidiyoruz Boztepeye çıkış ve tepeden aşağıya bakarken " şu Ordu’ya bakmalı" Türküsünü söylüyoruz. Ardından Samsun’a hareket. Samsunda Bandırma Vapuru ve Atatürk Evi’nin görülmesinin ardından öğle yemeği ve Ankara’ya hareket Çorumdan leblebi alışverişi Sungurlu’da en son mola ve Ankara’ya hareket saat 23:00 sıralarında Ankara’da oluyor ve Bir başka Ruba Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
NOT
BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:
Sırt Çantası , Spor ayakkabı, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hırka ya da kazak, bol miktarda çorap, koruyucu güneş kremi, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler...
GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER
Paket Tur Sözleşmesi
 1. Turlarımızda yeterli çoğunluk sağlanamaz veya iptal olur ise 3 gün önceden haber verilir.
 2. Turlarımız tura katılan kişi sayısına göre 10 – 15 kişiye Lüks Minibüs ile 15 – 29 kişiye Lüks Midibüs ile, 29 k işinin üstüne ise 46 kişilik Lüks otobüslerle yapılacaktır.
 3. Araç planlarında cam kenarı sağ , sol garantisi verilmez sadece koltuk garantisi verilir.
 4. Araç marka ve modeli belirtilmez acenta gerektiği takdirde araç değişikliği yapabilir.
ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
 • Tur otobüsü ile ulaşım,
 • 5 gece konaklama ( 1 gece Hancılar  Otel ***  , 1 gece Maçkam Otel , 1 gece Nehirim Otel , 1 gece New Jasmin Otel****, 1 gece Karahan Otel***)
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6), öğle yemekleri (6), akşam yemekleri (5),
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri, 
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
  Ruba Turizm refakati ve ikramları...
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 • Yemeklerde alınacak su haricindeki içecekler,
 • Özel harcamalar,
 • Kaplıca giriş ücretleri,
Sümela Manastırı'na yürüyerek çıkılacağından çıkmak istemeyenler ücretli olarak vasıtalardan yararlanabilir. ücrete dahil değildir.


 Ziyaretçi Sayısı: 221543